7 problémů cvičících žen, o kterých se nemluví

Na krásné vysportované ženské tělo je radost pohledět. Může se zdát skvělé takové formy dosáhnout, vše má ale i své stinné stránky. O jakých problémech se příliš nemluví a přesto sportujícím ženám komplikují život?

 

1) MIZEJÍCÍ PRSA

Jev, který řada žen přijímá s velkou nevolí. S přísnějším režimem, tvrdými tréninky a dietou jako by se prsa začala kamsi vytrácet. Chirurgické zvětšení prsou a ženský fitness už bohužel tak nějak začínají patřit k sobě. Ale není třeba vidět vše tak černě, menší poprsí má i své výhody – při sportu nepřekáží, nezpůsobuje bolest zad a ani ve větším výstřihu nepůsobí lacině. Nehledě na to, že řada mužů dá přednost pevnému vydřepovanému zadku než obrovským prsům.

Pokud patříte mezi ženy potýkající se s tímto problémem, máte 3 možnosti – našetřit si na chirurgické zvětšení prsů pomocí implantátů, vrátit se do dob puberty a nosit vycpanou podprsenku (na což se stejně dříve či později přijde) a nebo se se změnami na těle smířit, dále jej budovat a vypěstovat nové přednosti, které nahradí ty ztracené – pevný zadek, vyrýsované břicho či vypracovaná záda.

2) REAKCE OKOLÍ

Ať už v realitě nebo na internetových diskuzích (kde je každý „hrdina“) se vysportovaná žena setkává s nejrůznějšími, kolikrát velmi negativními reakcemi typu: „Fuj, to je babochlap, to bych doma nechtěl!“ Vždy se najde někdo, kdo bude úsilí posilujících žen shazovat. Existuje ale i spousta takových, co na adresu osvaleného ženského těla nešetří lichotkami. Podstatné je to, aby se žena ve svém těle cítila dobře, bez ohledu na ostatní a množství svalové hmoty, kterým disponuje. Jste-li sportující žena, nenechte se odradit hloupými řečmi a dělejte dále to, co Vás baví, naplňuje a čím inspirujete mnoho dalších k práci na své postavě a změně životního stylu.

3) NESEDÍCÍ OBLEČENÍ

Člověk by řekl, že čím více žena o svou postavu dbá a cvičí, tím snáze na sebe sežene oblečení a bude jí slušet snad i pytel. Opak je pravdou. Sehnat v běžné konfekci dobře padnoucí oblečení na ženu s větším kulatým zadkem a zároveň úzkým pasem je vskutku oříšek. Zejména u kalhot je kolikrát nemožné najít takové, které by seděly přes zadek a zároveň neodstávaly v pase. Patrně jeden z důvodů, proč si sportující ženy tolik oblíbily legíny. Stejně tak těžké je nacpat osvalené paže a záda do šatů či košil šitých na kostnaté modelky. Prostor zkušebních kabinek se tak stává poněkud depresivním místem a řešení je jasné – sáhnout po volnějším topu, legínách a mikině. Ale vysvětlete tento problém třeba konzervativnímu šéfovi v práci, že?

4) HORMONÁLNÍ PROBLÉMY

V důsledku nadměrné fyzické zátěže a nízkého příjmu energie může u žen dojít k vynechání menstruace. Pokud je % tuku v těle ženy příliš nízké, mozek zastaví produkci hormonů, které řídí menstruační cyklus, nedochází tak ke stimulaci vaječníků a k ovulaci. Jde o jakýsi „obranný mechanismus“, neboť takové tělo by nebylo schopné donosit zdravý plod. Antikoncepce problém s menstruací neřeší, pouze zakrývá, neboť při jejím užívání žena menstruaci v pravém smyslu nemá, pouze tzv. pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny v době týdenní pauzy, kdy žena prášky neužívá. Optimální procento tělesného tuku je velmi důležitým faktorem při snaze o otěhotnění.

5) NEUSTÁLÉ MYŠLENKY NA JÍDLO

Vztah žen k jídlu bývá mnohdy komplikovaný, stačí se podívat na bezpočet diet, které mnohé z nich za svůj život vyzkoušejí. Přípravu krabiček se zdravým jídlem, počítání makroživin a kalorií, focení na instagram, vymýšlení a zkoušení zdravějších receptů – to vše má část sportujících žen v oblibě. Na zdravém stravování jako takovém není nic špatného, je jen třeba hlídat si, aby to celé nedospělo až k nezdravé posedlosti a neschopnosti být v jídle flexibilní.

6) ZNIČENÉ RUCE A MOZOLY

Činky, jednoručky a hrazdy dokáží z jemných ženských dlaní udělat ruce dřevorubce. I delší pěstěné a nalakované nehty jsou pro sportující ženy nereálnou ozdobou, která by mnoho tréninků nepřežila.

7) OČUMOVÁNÍ A OBTĚŽOVÁNÍ V POSILOVNĚ

Ať chcete nebo ne, posilovna je odpradávna působištěm mužského pokolení. Pokud jako žena nenavštěvujete čistě ženský fitness čítající kardio zónu a stroje na roznožování a snožování, musíte se s tímto faktem smířit. Ženy, které na sobě v posilovně tvrdě dřou (navíc v obtaženým legínách), mužskému oku neuniknou. Mnohdy může být tato pozornost příjemná, jsou-li muži galantní a pomohou Vám sundat těžké kotouče, nastavit stroj apod., jsou ale i případy, kdy je tomu naopak. Není nic příjemného, pokud je Vám v patách po celou dobu tréninku slídil, o kterého nestojíte.

Zdroj

Napsat komentář